AZ EGYESÜLET CÉLJA
Az Egyesület az alábbi célok megvalósulása érdekében jött létre
-
A magyarországi és Közép-Kelet-Európai befektetők, befektetési döntéseikben az eredmény részeként és azzal egyenértékű célként vegyék figyelembe a befektetés által kiváltott társadalmi és környezeti hatást.
-
Összefogni azt a befektetői kört, amely szándéka, hogy működésével a pénzügyi megtérülés mellett pozitív társadalmi vagy környezeti hatást is gyakoroljon.
-
Előmozdítani egy, az így kialakuló befektetői szegmens működéséhez szükséges tanácsadói és szolgáltatási infrastruktúra létrejöttét.
-
Az Egyesület tagjai által elfogadott és kidolgozott, társadalmi és környezeti hasznosságot előtérbe helyező üzleti szemléletmód normáinak magyarországi és Közép-Kelet-Európai népszerűsítése.
-
Kapcsolattartás más – azonos vagy hasonló célra létrejött – hazai és külföldi szervezetekkel.
-
A társadalmi hasznosságú befektetők és társadalmi vállalkozók ökoszisztémájának élénkítése.
-
Tudásközpont létesítése, fejlesztése, ehhez való hozzáférés biztosítása az Egyesület tagjai számára.
-
A tagok által felvállalt értékek képviselete a különböző szabályozó és együttműködő szervezetek, testületek előtt.
-
A rendszeres eszmecserére, kapcsolattartásra és kapcsolatépítésre alkalmas szakmai fórumok biztosítása.
Az Egyesület céljai elérése érdekében az alábbi tevékenységeket folytatja
-
Létrehozza a társadalmi hasznosságot előtérbe helyező befektetések etikai kódexét (továbbiakban: „Társadalmi Hasznosságú Befektetők Etikai Kódexe”).
-
Képviseli tagjai és a társadalmi hasznosságot előtérbe helyező üzleti szemléletmód iránt elkötelezett befektetői kör érdekeit.
-
Rendszeresen szervez szakmai fórumokat tagjai és a társadalmi hasznosságot előtérbe helyező üzleti szemléletmód iránt elkötelezett befektetői kör számára.
-
Saját újságot/kiadványt és hírleveleket publikál.
-
Honlapot működtet (www.thbe.hu).
-
Kapcsolati hálót épít és tart fenn tagjai és a társadalmi hasznosságot előtérbe helyező üzleti szemléletmód iránt elkötelezett befektetői kör számára.
-
Célkitűzései megteremtése érdekében gyűjti az anyagi forrásokat.
-
A meglévő nemzetközi értékelési módszereket alapul véve, de a hazai környezet sajátosságainak figyelembe vételével kidolgozza, majd folyamatosan fejleszti a társadalmi, illetve környezeti hatás mérésének gyakorlatát.
-
A Magyar Kormány számára olyan szakmai anyagokat készít, melyek segítségével a Magyar Kormány támogatja, előmozdítja a magyarországi társadalmi hasznosságot előtérbe helyező befektetések számának növekedését.
TAGSÁGI FORMÁI
Rendes tag
-
Az Egyesület rendes tagja lehet az a természetes személy, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az Egyesület célkitűzésével egyetért, az Egyesület által megfogalmazott módon a társadalmi hasznosságot előtérbe helyező üzleti szemléletmódnak, továbbá a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Etikai Kódexének megfelelően végzi befektetési tevékenységét, az Egyesületi célok megvalósítása érdekében az Egyesület tevékenységében aktívan részt kíván venni, továbbá az alapszabályban és a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Etikai Kódexében foglalt rendelkezéseket magára nézve kötelezőnek fogadja el.
-
Tagdíjfizetési kötelezettsége van
Támogató tag
-
Az Egyesület támogató tagja lehet az a természetes személy, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az Egyesület célkitűzéseinek megfelelő befektetések megvalósulását tevékenységével támogatja, a befektetésekhez kiegészítő szolgáltatást nyújt, illetve alaptevékenysége az Egyesületével rokon; továbbá a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Etikai Kódexének megfelelően végzi ezen szolgáltatási tevékenységét, továbbá az alapszabályban és a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Etikai Kódexében foglalt rendelkezéseket magára nézve kötelezőnek fogadja el.
-
Tagdíjfizetési kötelezettsége van
CSATLAKOZÁS MÓDJA
-
Belépési nyilatkozatot kell benyújtani az elnökség számára
-
A belépési nyilatkozat megszavazása a kérelem beérkezését követő első ülésen történik
A belépési nyilatkozatok innen tölthetők le word formátumban: